• Najwyższej klasy chemia budowlana i motoryzacyjna
Madejski Sp.j.
ul. Makuszyńskiego 28
31-752 Kraków

Chem. budowlana - +48 12 683 96 11
Chem. motoryzacyjna - +48 12 683 96 23

Troll Free Number

PIANY

PIANKI MONTAŻOWE

Stosowane do wypełniania szczelin, izolowania akustycznego i termicznego. Dzięki znakomitym własnościom wypełniającym i izolującym znajdują szerokie zastosowanie w pracach montażowych
i wykończeniowych.

Zastosowanie:

 • Montaż stolarki drzwiowej i okiennej.
 • Uszczelnianie i wygłuszanie: ścianek działowych, parapetów,
  stopni schodów.
 • Wypełnianie i izolacja przepustów rurowych.
 • Uszczelnienia złączy dachowych, ściennych i stropowych.
 • Łączenie i uszczelnienia w konstrukcjach szkieletowych.
 • Izolacja cieplna elementów instalacji C.O. i wodnokanalizacyjnych.
 • Uszczelnienia w systemach chłodzących.
 • Termiczna izolacja dachów.

Właściwości techniczne: Utwardzenie następuje w ciągu 2 – 4 godzin, następnie pianka może być cięta, czyszczona i malowana. Może być używana na wszystkich rodzajach materiałów budowlanych, z wyjątkiem silikonu, teflonu, polietylenu i polipropylenu. Jest odporna na każdy rodzaj warunków atmosferycznych, wodę morską, parę wodną i wilgoć.

Sposób użycia: Powierzchnia musi być czysta, wolna od tłuszczu i zanieczyszczeń. Podłoże obficie zwilżyć wodą przed nałożeniem pianki. Używać w pozycji do góry dnem. Puszka powinna mieć temperaturę pokojową. Przed rozpoczęciem pracy puszką energicznie potrząsnąć około 30 razy. Przykręcić pistolet i wyregulować dyszę (pistoletowa) lub zamontować wężyk (wężykowa). Przestrzeń roboczą wypełniać od dołu zygzakowatym ruchem (od ścianki do ścianki), zapełniając ją tylko częściowo (ok 70%) i pozostawiając miejsce na rozprężającą się piankę. Jedna warstwa pianki nie powinna być grubsza niż 3cm, głębsze szczeliny wypełniać warstwami. Po całkowitym utwardzeniu nadmiar pianki usunąć ostrym nożem i zabezpieczyć przed działaniem promieni UV np. silikonem, tynkiem. Pistolet i wężyk czyścić przy użyciu preparatu GRAFEN PROFESIONAL CZYŚCIK DO PIAN POLIUREYCH.
Przechowywanie: W suchym i chłodnym (+5°C do + 25°C) miejscu, w zamkniętych opakowaniach.

 • Data przydatności: 12 miesięcy od daty produkcji.
 • Opakowanie: 750 ml.

PIANKA NISKOPRĘŻNA POLIURETANOWA

Niskoprężna pianka pistoletowa jest stosowana do wypełniania szczelin, izolowania akustycznego i termicznego. Dzięki znakomitym własnościom wypełniającym i izolującym znajduje szerokie zastosowanie w pracach montażowych i wykończeniowych.

Zastosowanie:

 • Montaż stolarki drzwiowej i okiennej.
 • Uszczelnianie i wygłuszanie: ścianek działowych, parapetów, stopni schodów.
 • Wypełnianie i izolacja przepustów rurowych.
 • Uszczelnienia złączy dachowych, ściennych i stropowych.
 • Łączenie i uszczelnienia w konstrukcjach szkieletowych.
 • Izolacja cieplna elementów instalacji C.O. i wodnokanalizacyjnych.
 • Uszczelnienia w systemach chłodzących.
 • Termiczna izolacja dachów.

Właściwości techniczne: Utwardzenie następuje w ciągu 2-4 godzin, następnie pianka może być cięta, czyszczona i malowana. Może być używana na wszystkich rodzajach materiałów budowlanych, z wyjątkiem silikonu, teflonu, polietylenu i polipropylenu. Jest odporna na każdy rodzaj warunków atmosferycznych, wodę morską, parę wodną i wilgoć.

Sposób użycia: Powierzchnia musi być czysta, wolna od tłuszczu i zanieczyszczeń. Podłoże obficie zwilżyć wodą przed nałożeniem pianki. Używać w pozycji do góry dnem. Puszka powinna mieć temperaturę pokojową. Przed rozpoczęciem pracy puszką energicznie potrząsnąć około 30 razy. Przykręcić pistolet i wyregulować dyszę (pistoletowa) lub zamontować wężyk (wężykowa). Przestrzeń roboczą wypełniać od dołu zygzakowatym ruchem (od ścianki do ścianki), zapełniając ją tylko częściowo (ok. 70%) i pozostawiając miejsce na rozprężającą się piankę. Jedna warstwa pianki nie powinna być grubsza niż 3cm głębsze szczeliny wypełniać warstwami. Po całkowitym utwardzeniu nadmiar pianki usunąć ostrym nożem i zabezpieczyć przed działaniem promieni UV np. silikonem, tynkiem. Pistolet i wężyk czyścić przy użyciu preparatu GRAFEN PROFESSIONAL CZYŚCIK DO PIAN POLIURETANOWYCH.

Przechowywanie: W suchym i chłodnym (+5°C do +25°C) miejscu, w zamkniętych opakowaniach.

 • Data przydatności: 12 miesięcy od daty produkcji.
 • Opakowanie: 750 ml.

PIANA OGNIOCHRONNA

Piana poliuretanowa PPU-3 GRAFEN PROFESSIONAL B1 jest ciężkozapalną (DIN 4102- B1) jednokomponentową poliuretanową pianką montażowo- uszczelniającą. Stosowana przy pracach, które wymagają przestrzegania użycia produktu spełniającego klasy niepalności.

Zastosowanie:

Pianka poliuretanowa B1 przeznaczona jest do montażu futryn, ościeżnic okien i drzwi PVC, drewna i aluminium, uszczelniania złączy dachowych, ścian i stropów, wypełniania i izolacji przepustów kablo-
wych i rurowych, izolacji instalacji centralnego ogrzewania oraz sieci wodno-kanalizacyjnej, wygłuszania i uszczelniania kabin działowych, nadwozi samochodowych, łodzi itp. Świeża piana ma dobrą przyczepność do wszystkich materiałów budowlanych. Utwardzona piana jest półsztywna i w przeważającej części zachowuje strukturę zamknięto- komórkową. Utwardzona piana jest odporna na wysokie i niskie temperatury, ale nie wykazuje odporności na promieniowanie UV.

Sposób użycia: Podłoże robocze dokładnie oczyścić i odtłuścić. Powierzchnię roboczą zwilżyć wodą przy pomocy np. spryskiwacza. Przed użyciem upewnić się czy puszka ma temperaturę dodatnią (optymalna +20°C). Mocno wstrząsnąć puszką (przez ok. 30 sekund) w celu dokładnego wymieszania składników. Przykręć pistolet do puszki, pozycją roboczą przy montażu jest pozycja puszki „do góry dnem”. Aplikować pianę od dołu do góry szczeliny. Szczeliny wypełnić do 60% głębokości, ale nie więcej niż 5 cm na jedną warstwę, szersze niż 5 cm należy wypełniać warstwami, każdą warstwę po nałożeniu zwilżyć wodą, przy pomocy np. spryskiwacza. Nadmiar piany po utwardzeniu usunąć metodami mechanicznymi (np. nożem). Po pełnym utwardzeniu piany należy zabezpieczyć ją przed działaniem promieni UV używając do tego np. tynku, farb.
Przechowywanie: Przechowywać w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu w oryginalnie zamkniętych pojemnikach w pozycji pionowej. Przechowywać i stosować przed upływem daty ważności podanej na spodzie opakowania. Temperatura przechowywania: od + 5°C do + 30°C – zalecana temperatura pokojowa.

 • Data przydatności: 12 miesięcy od daty produkcji.
 • Opakowanie: 750 ml.

CZYŚCIK DO PIAN POLIURETANOWYCH

Czyścik do pian PU usuwa pozostałości pianki i zapobiega zapchaniu się pistoletu. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując go bezpośrednio po użyciu.

Zastosowanie:

 • Czyszczenie pistoletu do pianki.
 • Czyszczenie nieutwardzonej pianki.
 • Oczyszczanie i odtłuszczanie powierzchni.

Sposób użycia. Oczyszczanie powierzchni: Założyć zaworek na zawór puszki. Spryskać preparatem zabrudzenia. Wytrzeć suchą szmatką.
Czyszczenie pistoletu: Odkręć pistolet od puszki. Nacisnąć spust pistoletu, aby oczyścić go z resztek piany. Spryskać preparatem czyszczącym pistolet i zawór puszki. Nakręć pistolet na czyścik i nacisnąć spust. Spust pistoletu trzymać tak długo, aż wypłynie czysty płyn.
Przechowywanie: W suchym i chłodnym (+5°C do +25°C) miejscu, w zamkniętych opakowaniach.

 • Data przydatności: 12 miesięcy od daty produkcji.
 • Opakowanie: 500 ml.